כמה מרוויח יוצא 8200

Facebook
Twitter
LinkedIn

לא מעט צעירים מעוניינים להשתלב בענף ההייטק. מדובר על ענף תעסוקתי אשר מציע יוקרה, משכורות גבוהות ומגוון רחב של תפקידי מפתח מעניינים. יחד עם זאת, חשוב להבין כי רבים מהצעירים אשר בוחרים ללמוד תואר בתחום כלשהו שבסופו של דבר אמור לאפשר להם לעסוק בהייטק, מוצאים את עצמם נתקעים בתהליך חיפוש עבודה. מרבית מקומות העבודה בתחומי ההייטק, ישאלו את האדם שמגיע אליהם לאחר שסיים את לימודי התואר שלו, האם יש לו ניסיון כלשהו בתחום. ניסיון מהווה את הפרמטר החשוב ביותר שישפיע הן על התפקיד שיקבל המועמד והן על השכר שלו. מכיוון שלרוב האנשים שמגיעים לאחר תואר רלוונטי אין ניסיון, הם צריכים לבחור עבודה כלשהי שהם פחות מתחברים אליה או שהשכר בה לרוב יהיה נמוך יותר, רק בכדי לצבור את הניסיון שיוביל אותם בסופו של דבר לתפקיד נחשק יותר ולמשכורת גבוהה יותר.

אין זה פלא, שרבים מהצעירים כיום אשר מעוניינים להשתלב בהייטק, מוצאים את עצמם מבררים לקראת השירות הצבאי שלהם, איזו יחידה תאפשר לכם להתברג בסופו של דבר בתחום ההייטק, במשרה טובה שלצידה שכר גבוה. שירות ביחידת 8200 של צה"ל, מהווה ניסיון משמעותי ביותר בענף ההייטק ולכן, חברות הייטק רבות מעוניינות לצרף לשורותיהן יוצאי 8200 מיד עם סיום שירותם הצבאי, בתפקידים בכירים ובשכר גבוה. אפשר לומר כי תקופת השירות הצבאי ביחידת 8200 מאפשרת לחיילים לצבור ניסיון מקצועי משמעותי ביותר, אשר שווה ערך לניסיון עבודה בהייטק, מדובר על יחידה שמתפקדת ממש כמו חברת הייטק צבאית. יחד עם זאת, בהחלט לא קל להתקבל ליחידה הזאת. אם אתם שואלים את עצמכם אודות שכר יוצאי 8200, כדאי שתמשיכו לקרוא את הדברים הבאים.

יחידה 8200 בצה"ל- מה חשוב שתדעו עליה?

יחידה 8200 של צה"ל היא יחידת האיסוף המרכזית של אגף המודיעין. היחידה המדוברת פועלת בממד הסייבר, כאשר מטרה היא להשיג עליונות מודיעינית לכל הדרגים במערכת הביטחון הישראלית, החל מהדרג הלוחם וכלה בדרג המדינה. מי שמשרת ביחידה אחראי על פיתוח ועל הפעלה של אמצעי האיסוף, הניתוח, העיבוד וההפצה של כל המידע הרלוונטי לשותפים המבצעיים הן בתוך צה"ל והן מחוץ לצה"ל. היא פועלת בכלל הגזרות ומפעילה בסיסי איסוף שונים. בזמני חירום, אנשי היחידה יבחרו למפקדות של כוחות לוחמים וזאת בכדי לאפשר זרימת מידע מודיעני תכליתית ומהירה לכל הכוחות המצויים בשטח.

מדובר על יחידה מובחרת שלא קל להתקבל אליה. ישנן דרישות שונות אשר יש לעמוד בהן בכדי להתקבל ליחידה וכן המיונים הם מאוד תובעניים. במידה ומתקבלים, ישנה הכשרה אינטנסיבית ועשירה במגוון מקצועות טכנולוגיים ומודיעיניים.

כיצד מתקבלים ליחידה 8200?

לא קל להתקבל ליחידה זאת ותנאי הקבלה הבסיסיים אליה יהיו דפ"ר 60 ויותר וחמש יחידות מחשבים. כמו כן, חשוב ידע נרחב מעבר לנושאי בית הספר, חשיבה יצירתית, ניסיון בפיתוח פרויקטים מתקדמים ועוד. המיונים ליחידה זאת ידרשו גם עמידה בראיון אישי, גם עמידה בראיון מקצועי שיאפשרו לבוחנים להבין את צורת החשיבה והניסיון של הנבחן, גם עמידה במשימות אישיות וקבוצתיות, כאשר המטרה היא לבחון את הידע הנרחב ויכולת פתרון הבעיות של המועמד, את היכולת שלו לעבוד בצוות ועוד. לא קל להתקבל ליחידה 8200, אך כל צעיר שמתקבל אליה יודע שמעבר לתפקיד משמעותי, מעניין וחשוב, הוא פותח לעצמו הזדמנויות רבות להתברג במשרות טובות מאוד בענף ההייטק, עם שכר נאה מאוד בצידן.

ההרשמה למחזור הקרוב נפתחה!

איזה תפקידים מתאימים ליוצאי 8200?

צעירים אשר שירתו ב8200 יכולים להתאים לתפקידים שונים בשוק ההייטק כגון: מפתחי תוכנה, חוקרי סייבר, בודקי תוכנה, אנליסטים ועוד. התפקידים שכל אדם יכול להתברג בהם יהיו בהתאם ליחידה שבה הוא שירת ב8200 וכן איזה קורס למד ובמה עסק בצורה שוטפת.

מהו השכר הממוצע ליוצאי 8200?

כאמור, בוגרי 8200 מצליחים למצוא את התפקיד שלהם בעולם הייטק עוד לפני שהם משתחררים. ישנם כאלה שמגיעים לראיונות עבודה בזמן שהם עדיין חיילים וכן, יש חברות הייטק שונות שמוכנות לשריין את המשרתים ביחידה זאת גם חצי שנה לפני השחרור שלהם על מנת שיעבדו אצלם. חברות הייטק רבות מתחרות על יוצאי 8200 וזאת בשל הידע הרחב שרכשו במסגרת השירות הצבאי שלהם, בשל הניסיון הרב שלהם מתוך עיסוק בתפקידים חשובים הנוגעים לענף זה בפועל ועוד.

לגבי כמה מרוויח יוצא 8200, חשוב שתדעו כי יוצאי יחידות 8200 ירוויחו כשכר התחלתי בין 30 ל40 אלף ₪. כמובן שהשכר יהיה תלוי בתפקיד שבו כל אחד מהם יתברג בו, אך בניגוד לצעירים אחרים אשר מסיימים תואר בתחום ויכולים להשתלב לרוב בתפקידים פחות טובים ולקבל משכורת נמוכה יותר רק בכדי לצבור ניסיון, ליוצאי 8200 יש מגוון יתרונות ועל כן הם מתחילים את הדרך שלהם בעולם ההייטק במקום הרבה יותר טוב, בתפקידים הרבה יותר טובים ובשכר הרבה יותר גבוה.

כיצד אפשר להגדיל את הסיכויים להתקבל ליחידת 8200?

לא מעט צעירים לפני גיוס, אשר מצד אחד רוצים להשתלב בתפקידים איכותיים וטובים בצה"ל ומצד שני, רוצים לפתוח לעצמם פתח להשתלבות בתחום ההייטק עם משכורות גבוהות, מעוניינים לנסות להתקבל ליחידת 8200. כמובן שכאמור, לא קל להתקבל ליחידה המדוברת והיא דורשת עמידה בתנאים רבים, יכולות שונות ועוד. לכן, גם אם אתם חושבים שאתם מתאימים ליחידה המדוברת, כדאי מאוד שתבחרו קורס הכנה איכותי שמטרתו היא להכין אתכם בצורה הטובה ביותר לקראת המיונים ליחידה זאת.

כמובן שחשוב מאוד לבחור בקורס איכותי, אשר מציעה הכנה טובה הכוללת את כל מה שצריך ורלוונטי לקראת המיונים של 8200. לכן, בדקו היטב איזה קורס מציע לכם את ההכנה הטובה ביותר וזאת בכדי שתהיה לכם אפשרות להגיע מוכנים, להשתלב בתפקיד מצוין בצה"ל ולפתוח לעצמכם דלת לתפקידים טובים בעולם ההייטק.

עוד מהבלוג שלנו

מסלול חבצלות

מסלול חבצלות

אם אתם חושבים להתגייס לחיל המודיעין, חשוב שתדעו כי חיל המודיעין משלב