מה צריך כדי להתקבל ל8200?

Facebook
Twitter
LinkedIn

לא מעט נערים אשר עומדים לפני גיוס, מעוניינים לשרת שירות משמעותי. רבים מהם חולמים להגיע ליחידות המובחרות ביותר בצה"ל. כמובן שחשוב להבין כי בכדי להתקבל ליחידות מובחרות, יש צורך בהכנה רצינית הן מבחינה פיזית גופנית, הן מבחינה קונטיבית והן מבחינה מנטלית ועל כן, יש להבין איזה דרישות עומדים בפניכם טרם אתם מנסים להתקבל ליחידה כזאת או אחרת וכיצד תתמודדו בצורה הטובה ביותר עם הדרישות. אחת מהיחידות שרבים שואפים להתקבל אליה היא יחידת 8200. לא מעט נערים שואלים את עצמם: מה צריך כדי להתקבל ל8200? במאמר הבא תקבלו מידע שיסייע לכם להבין מה אתם צריכים בכדי להתקבל ליחידה המדוברת, כיצד תתכוננו בצורה הטובה ביותר וכן, מה עליכם לעשות באופן כללי מבחינת הכנה, אם אתם רוצים להשתלב ביחידות מובחרות בצה"ל.

מה חשוב לדעת על יחידות מובחרות בצה"ל?

אז קודם כל, אין ספק כי שמי שמצליח להתקבל ליחידה מובחרת, מבטיח לעצמו שירות מאתגר, איכותי ומעצים. לא פעם מדובר גם על שירות מרתק ביותר. ואין לשכוח- שירות ביחידות המובחרות פירושו תרומה גדולה מאוד למדינה. לכן, ניתן גם לראות שעל כל מקום ביחידות המובחרות כיום לרבות: סיירת מטכ"ל, דובדבן, שייטת 13, שלדג, 8200 ועוד, מתחרים לא מעט צעירים. כמובן שלא כל צעיר מתאים לכל אחת מהיחידות הללו ובכדי להוכיח התאמה, יש לעבור גיבושים שונים. בכדי להגיע מוכנים לגיבושים הללו יש צורך להתכונן מראש מבחינה מנטלית ומבחינה גופנית. חשוב שלא תזניחו את ההיבט המנטלי שכן, לא פעם בגיבושים של היחידות הללו, הוא הרבה יותר חשוב מהכוח הגופני שלכם.

זכרו כי פיזית אתם יכולים להיות מאוד חזקים ומאומנים, אך אם אינכם יודעים לקראת מה אתם הולכים, אם אתם לא מוכנים מספיק מבחינה מנטלית, אם אתם לא מספיק חזקים מבחינה נפשית, אתם יכולים למצוא את עצמכם מהר מאוד מחוץ לגיבוש. לכן, הקפידו להיערך בצורה הטובה ביותר בכל היבט רלוונטי. כיום ניתן למצוא לא מעט קבוצות הכנה לקראת גיוס ל8200 ויחידות נוספות לשירות משמעותי בצה"ל לרבות קבוצות שמטרתן היא להכשיר לגיבושים של יחידות מובחרות. כדאי לבחור באחת מהקבוצות הללו, להבין לקראת מה הולכים, להיות שלמים עם זה, להבין את האתגרים שתעמדו בהם ולעשות את כל ההכנה הנדרשת.

ההרשמה למחזור הקרוב נפתחה!

מהי יחידת 8200?

אחת היחידות שלאו דווקא תדרוש מכם כושר גופני היא 8200. למרות זאת, זאת יחידה שבכדי להתקבל אליה בהחלט צריך להתכונן היטב, שיש לא מעט מתמודדים בכדי להתקבל ליחידה זאת ובעיקר, שלא כל אחד מתקבל. יחידת 8200 היא יחידה מובחרת של צבא ההגנה לישראל. היא ידועה גם כיחידה הלאומית SIGINT הישראלית ואפשר להגדיר אותה כאחת היחידות היוקרתיות ביותר בצה"ל. היא אחראית על איסוף מודיעין אותו ופענוח קוד והיא ממלאת תפקיד חשוב וניתן לומר אף מכריע בביטחון הלאומי של ישראל.  בכדי להתכונן היטב לקראת התמודדות על קבלה ל8200, קודם כל חשוב להבין מה צריך כדי להתקבל ל8200.

אז איך מתקבלים ל8200?

אם אתם שואלים את עצמכם מה אתם צריכים בכדי להתקבל ל8200, אז קודם כל אתם חייבים להיות אזרחים ישראלים שסיימו את הלימודים התיכוניים שלהם. המצב הבריאותי שלכם חייב להיות תקין בהתאם לפרופיל הרפואי של צה"ל וצריך להיות לכם סיווג ביטחוני גבוה. מעבר לכך, בכדי לקבל זימון למיונים הללו אתם חייבים שיהיה לכם דפר 60 ומעלה ולפחות 5 יחידות לימוד במגמת מחשבים. ישנם מקרים שבהם אפשר להגיש בקשה מיוחדת במידה ואין לכם 5 יחידות מחשבים ועל כן, אם אין לכם 5 יחידות לימוד שכאלה, אך אתם עדיין רוצים להתקבל ליחידה המדוברת ואתם מרגישים שאתם מתאימים, חשוב שתבדקו האם אתם יכולים להגיש בקשה מיוחדת.

מבחינת המיומנות הקוגניטיביות והאישיות, חשוב מאוד לזכור כי יחידת 8200 היא יחידה שרוצה לבחור רק בטובים ביותר ועל כן, היכולות הקוגניטיביות שלכם חייבות להיות מצוינות. אתם חייבים לרכוש הרבה ידע מעבר לחומר הנלמד בבית הספר ואתם צריכים להיות בעלי כישורים גבוהים ביותר בפתרון בעיות וכן רמת המוטיבציה שלכם חייבת להיות גבוהה. מעבר לכך, עליכם להפגין יחסי אנוש טובים וכן, להפגין יכולת לעבוד היטב בצוות ותחת לחץ.

כיצד מתבצע תהליך המיון ליחידת 8200?

תהליך המיון ל8200 הוא תהליך מאוד יסודי ומאוד קפדני. הוא יתחיל קודם כל בשאלון אינטרנטי שבו הצבא יסנן מועמדים שלא הרחיבו את הידע שלהם בעולמות פיתוח התוכנה והסייבר מעבר לבית הספר, ימשיך עם מבחני ידע, מבחני חשיבה, משימות פיתוח תוכנה, אתגרי סייבר מחקריים, ראיונות ולבסוף סיווג בטחוני. כל מועמד יידרש לעמוד בלא מעט משימות שונות שהמטרה שלהן תהיה להעריך את פוטנציאל ההתאמה וההסתגלות שלו לשירות בתפקידים המובחרים הללו.

לאחר שמתקבלים ליחידה 8200, עוברים הכשרה מיוחדת שכוללת גם הכשרה צבאית בסיסית, גם הכשרה טכנית מתקדמת מאוד וגם הכשרה בעבודה המעשית. פרק הזמן שיידרש עבור ההכשרה יהיה תלוי בתפקיד הספציפי שכל אחד שהתקבל ימלא ביחידה.

כיצד תגדילו את הסיכויים שלכם להתקבל ל8200?

ישנם לא מעט מועמדים שמנסים להתקבל ל8200, רבים מהם לומדים במגמות מחשבים ויש להם ציונים מצוינים. לכן, אין ספק שאם אתם מעוניינים להתקבל ליחידה המדוברת, עליכם להתכונן לכך מראש. יש צורך שיהיה לכם ידע מתקדם בתחום פיתוח תוכנה וסייבר מעבר למה שלמדתם במסגרת הבית ספרית.

בסופו של דבר חשוב שתדעו שבצבא רוצים הוכחות שמעידות על כך שאתם באמת מתאימים ליחידה המדוברת או למה כדאי לבחור בכם על פני כל מועמד אחר. לכן, לא די להוכיח שיש לכם מוטיבציה גבוהה, אלא חשוב מאוד שתגיעו עם פרויקטים אישיים ומרשימים שעשיתם, שיגרמו לכם להתבדל מכלל המועמדים, יבליטו אתכם בראיונות ויציגו את הניסיון הפרקטי שלכם בתחום.

לכן, אם אתם שואלים את עצמכם מה צריך כדי להתקבל ל8200, חשוב שתדעו כי קורס מקדים הוא קריטי עבור כל מי שרוצה להתקבל ליחידה זאת. אם השאיפה שלכם היא להתקבל ליחידה זאת ולשרת בה, אתם חייבים להוכיח שאתם מתאימים, אתם חייבים לתרגל סייבר ולהוכיח שיש לכם את היכולת ליישם בצורה מצוינת במסגרת השירות שלכם את כל הידע שצברתם לצורך מציאת חולשות וביצוע מתקפות בפועל.

בקורס הכנה ל8200 תקבלו את כל הידע החשוב הנדרש בכדי לבדל אתכם בתהליך המיון ל8200, להוכיח את היכולות שלכם ובסופו של דבר גם להתקבל ליחידה הנחשקת.

עוד מהבלוג שלנו

מסלול חבצלות

מסלול חבצלות

אם אתם חושבים להתגייס לחיל המודיעין, חשוב שתדעו כי חיל המודיעין משלב